De Vereniging

De vereniging

Patiëntenvereniging HOOFD-HALS (de PVHH) is een landelijke patiëntenvereniging die draait op de inzet van betrokken vrijwilligers en professionals. Vanuit onze regio’s, het bestuur, de verenigingsraad, de raad van advies en ons kantoor in Utrecht werken we samen aan één doel: mensen die geraakt zijn door hoofd-halskanker (en hun naasten) ondersteunen en hun belangen behartigen. Iedere schakel binnen de vereniging draagt daaraan bij.

Onze missie

De Patiëntenvereniging HOOFD-HALS (PVHH) ondersteunt mensen met hoofd-halskanker en hun naasten. We helpen hen om, zo zelfstandig mogelijk, keuzes te maken over hun behandeling en leven met en na de ziekte. Zo dragen we bij aan een zo goed mogelijke kwaliteit van leven en aan het kunnen blijven meedoen in de samenleving, ook wanneer de levensverwachting beperkt is.

Onze visie

Iedereen die geraakt wordt door hoofd-halskanker moet kunnen rekenen op goede informatie, ondersteuning en een daadkrachtige patiëntenvereniging. De PVHH is er voor iedereen die een beroep op ons doet. We maken daarbij geen onderscheid op basis van geloof, afkomst, overtuiging, lidmaatschap of woonplaats.

We vinden het belangrijk dat mensen zelf kunnen (mee)beslissen over hun behandeling en hun leven. Daarom geven we betrouwbare informatie, delen we ervaringen en komen we op voor de belangen van mensen met hoofd-halskanker en hun naasten.

Samenwerking is voor ons belangrijk. We werken samen met iedereen die kan bijdragen aan betere zorg en ondersteuning, zoals zorgverleners, ziekenhuizen, onderzoekers, zorgverzekeraars, patiëntenorganisaties en beroepsverenigingen. We werken onder andere samen met de Nederlandse Federatie van Kankerpatiëntenorganisaties (NFK), KWF Kankerbestrijding, het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL), de Nederlandse Werkgroep Hoofd-Hals Tumoren (NWHHT) en de Paramedische Werkgroep Hoofd-Hals Tumoren (PWHHT).

Door onze kennis en ervaring te delen vanuit patiëntenperspectief, willen we bijdragen aan betere zorg, meer bewustwording en een zo goed mogelijke kwaliteit van leven voor iedereen die met hoofd-halskanker te maken krijgt.

Verantwoording en beleid

ANBI
Jaarverslagen

Onderzoek en ontwikkeling

Om onderzoek naar hoofd-halskanker te verbeteren, worden voorstellen beoordeeld vanuit patiëntenperspectief door de WAC met ervaringsdeskundigen.